Loading

איפה הכסף?

"אלוהים נמצא בפרטים הקטנים" או אם תרצו "ממעה למעה מגיעים למאה". מנוי לעיתונים, מנוי למגזינים, חשבון סלולר, חשבון טלוויזיה בכבלים, טלפון נייח, אינטרנט, עמלות בנקים, הוצאות ביטוח, ועד בית ו… בטח שכחתי משהו…

זה לא נגמר. כל אחד ואחת מאתנו מודע להוצאות האלו. הן רבות, הן לא קטנות והן מצטברות. אבל כשמדובר בבית של ההורים שלנו, הן גם לעיתים הזויות. כשאבא שלי חלה, אמא שלי, כך חשבנו, עדיין תפקדה בניהול משק הבית. אולם כשהיא חלתה, כבר היה ברור שהיא לא מתפקדת וכי עלי "להיכנס" לתמונה. מניהול משק בית אחד (שלי) עברתי ביום אחד לניהול שני משקי בית. "ים" של פרטים קטנים שחייבו את התערבותי המלאה. תחת כל אבן שהרמתי, גיליתי הוצאה מיותרת או מופרזת. מנויים על עיתונים, בשעה שהורי כבר לא יכלו לקרוא, הוצאות טלפונים סלולריים שלא השתמשו בהם, תשלום מופרז לחברת הכבלים כולל על ערוצי ספורט, שכבר לא צפו בהם לדעתי מספר שנים, חשבון מופרז לספק האינטרנט, שהנציג שהתקשרתי הציע לשנות עוד לפני שאפילו פתחתי בשיחה. עמלות בנקים, אין בכלל על מה לדבר. עמלות גבוהות ולא הגיוניות. הוצאות ועד בית בלתי מוסברות וכפל ביטוחים מיותר.

ההמלצה שלי ברורה וחד משמעית. בקשו את ההורים שלכם, עוד כשאפשר לערוך סדר בהוצאות. הציעו להם סיוע. זה לא קל. זכרו גם שככל שההורים שלנו מתבגרים הם יותר פגיעים ולעיתים גם מתקשים להתמודד עם שלל הפרטים הקטנים שהחיים מזמנים. כולנו מכירים את הקשיים האופייניים בקבלת שירות מהיר, הגון וסבלני מחברות שירותים שונות. לעיתים מדובר בהמתנה מורטת עצבים המלווה לאחר מכן במשא ומתן מתיש. תתכוננו, תכינו רשימה עם ההורים של כל ההוצאות. בקשו אותם להכין יפוי כח שמאפשר לכם לדבר בשמם עם כל נותני השירותים. יפוי הכח יכול להיות כללי או ספציפי לטובת נושאים אלה. אחד העיתונים שהתקשרתי, ביקש ואולי בצדק, יפוי כח על מנת שהוא ידבר איתי. ככלות הכל המנוי היה על שם הורי. ובמילים אחרות תעזרו להורים לעשות סדר בהוצאות ותחסכו להם הוצאות מיותרות.

למי שלא זוכר, ניתן לאתר בקלות את כל התשלומים למיניהם בהוראות הקבע בחשבונות הבנק ובדף החודשי של כרטיסי האשראי. בהזדמנות זאת, כדאי לבדוק כמה כרטיסי אשראי ההורים מחזיקים, ואולי כדאי לבטל את חלקם.

במאמר מוסגר אציין כי הבדיקה טובה ומומלצת גם בזמנים טובים ואצל כולם. כדאי לדבר על זה עם ההורים ברוח טובה ולסייע להם במאמץ המתיש אך המשתלם הזה.

1
השאר תגובה

avatar
1 שרשור תגובות
0 תגובות בשרשור
0 עוקבים
 
התגובה עם הכי הרבה מעורבות
שרשור התגובות הכי חם
1 מגיבים
אירית כותבי תגובות אחרונים
  הרשמה לעדכונים על תגובות  
החדשות ביותר הישנות ביותר
התראה של
אירית
אורח/ת
אירית

הי דניאלה,
הנושא כל כך חשוב וראוי שכולנו ילדים להורים בגיל השלישי נבין שהעולם החדש והמשתנה דוהר לנגד עיני הורינו והפער בסגנונות הוא כזה שצריך להתחיל מעורבות גם כשההורים מתפקדים, נוהגים והולכים להצגות וקונצרטים. עדיין המניפולציות וניצול המבוגרים הם שגרה אצל כל נותני השירות. וכן, הגיע היום שאנחנו נגן עליהם בדיוק כמו שהם הגנו עלינו בילדותנו.
מאוד חשוב שהעלת את הנושא וברכות המאפיינת את מאמרייך.
אירית