Loading

הנגשת טכנולוגיות לגיל הזהב

נראה אתכם בני 80 פלוס (גם פחות) מתמודדים עם אפליקציה בנקאית או מוקד טלפוני עם נתב שיחות עם עשר אפשרויות. זה המצב כיום עימו נאלצים קשישים רבים ואוכלוסיות מוחלשות להתמודד. למי שתוהה מאז שנת 2012 נסגרו 265 סניפי בנקים ובנוסף ישנם מקומות בהם נסגרו שירותי הקופה ובוטלו תיבות השירות. הנתונים מעידים כי בנק ישראל עצר רק 4% מבקשות הבנקים לסגירת סניפים.

סגירת הסניפים והטלרים היא פועל יוצא של הגידול בשימוש באמצעים טכנולוגיים ומעבר לבנקאות ישירה. יצוין כי הפיקוח על הבנקים דורש מהבנקים לוודא כי תהליך סגירת הסניפים נעשה תוך התייחסות הנדרשת למגוון הלקוחות והצרכים השונים שלהם. לצד סגירת הסניפים, החלו חלק מהבנקים (פועלים, לאומי ואיגוד) להפעיל סניף נייד שמגיע לבתי אבות ולערים בהן נסגר סניף של הבנק.

הקשיים הטכנולוגיים הרבים עימם נאלצים קשישים היום להתמודד הינם לא רק במישור הבנקאי. העולם כמו שכולנו מכירים משתנה בקצב מהיר ונהיה יותר ויותר טכנולוגי. קבלה ושליחה של דואר, רכישה של מוצרים ובגדים, ביצוע תשלומים, תוצאות של בדיקות רפואיות, מידע והתעדכנות ועוד דברים רבים אחרים, נגישים היום באמצעים טכנולוגיים שונים. הקושי העיקרי אותו חווים הקשישים ואוכלוסיות מוחלשות אחרות, הינו פחד מהשינוי ולעיתים היעדר נגישות. פשוטו כמשמעו. מפתיע, אבל ישנן עדיין אוכלוסיות שאין להן טלפון חכם או מחשב ביתי ועל כן הנגישות שלהן לכל האינפורמציה הזו נמוכה. קושי נוסף של הפער הדיגיטלי קשור בפער סוציו אקונומי והחסמים הנובעים מכך, כמו חוסר יכולת טכנית לעשות שימוש במחשב. למול הקשיים האובייקטיביים, ברור כי היתרונות עולים על החסרונות וכי מהפכת המידע והתקשורת כבר הפכה ממזמן את הסביבה שלנו לממוחשבת ועתירת ידע ולכזו שלא ניתן להימנע ממנה. חשבו על כל ההזדמנויות הנפתחות בזכותם של שינויים אילו. אנשים שמתקשים או מוגבלים בתנועה אינם חייבים לצאת מהבית ויכולים לנהל כמעט את כל ענייניהם באון ליין. רוב המידע נגיש היום לכולם ומאפשר לקרוא חומר ולהתעניין במגוון של נושאים מהכורסא בבית. רשתות חברתיות מאפשרות לאוכלוסיית הקשישים להיחשף לתכנים ולאנשים אחרים במצב דומה, לשוחח להתכתב וליצר אינטראקציות שקודם לא היו אפשריות.

אבל בכל זאת זה קשה!. אז מה עושים? מחפשים לטעמי סוכני שינוי שמסייעים לקשישים ואחרים להתמודד עם שינויים אילו. זה לא מספיק לפתח טכנולוגיות שמתאימות לקשישים, צריך לחשוף אותם לטכנולוגיות אילו וללמד אותם כיצד להשתמש בהן. אני מזמינה את משרד החינוך והמשרד לשוויון חברתי, להעביר תכנית בבתי הספר, בה הילדים (נכדים) יקבלו הדרכה כיצד להדריך את הסבא וסבתא שלהם בטכנולוגיות שונות. תכנית "הקשר הרב דורי" של משרד החינוך מייצרת קשר בין התלמידים לסבים וסבתות דרך למידה הדדית, לרבות אילו של מיומנויות מחשב. תכנית אחרת היא זו של המרכז הבינתחומי, שם הרימו את הכפפה והפכו את התכנית "דור שלישי לגיל השלישי" שיזמה אחת הסטודנטיות לפרויקט חברתי המעניק נקודות זכות לסטודנטים שיפעלו בו. במסגרת התוכנית כל סטודנט נפגש אחת לשבוע לשעה וחצי עם קשיש למשך שנה וחונך אותו בשימוש במחשב, כגון כיצד להשתמש בסקייפ, להזמין תור לרופא, פייסבוק ועוד. יתרונותיה של תכנית זו היא בהמשכיות שלה לאורך זמן, ביצירת הקשר האישי בין סטודנט בוגר לקשיש ובעובדה שהפגישות נערכות בבית הקשיש ולא בבית הספר, כדוגמת התוכנית בבתי הספר היסודיים של משרד החינוך. הפגישות האישיות הללו מאפשרות לסטודנט זמן איכות עם הקשיש בביתו, והדרכה אישית שלו לגבי הצרכים שלו במחשב. עם הרבה סבלנות ושיח זה אפשרי, וניתן ללמד גם אנשים מבוגרים ואוכלוסיות אחרות שימושים שונים שמציע לנו העידן הדיגיטלי.

השאר תגובה

avatar
  הרשמה לעדכונים על תגובות  
התראה של